29.05.2010

Getirin bana... 94'ü getirin, 98'i getirin!


Artık gruplar belli, başlama günü, saati belli... 11 haziran 2010 günü 2010 Dünya Kupası başlayacak. Ama artık Dünya Kupaları beni heyecanlandırmaz oldu.

Ne bir "Ölüm Grubu" var bu kez, ne de dikkatleri çekecek güzel bir eşleşme... Vuvuzela sesi ile çileye dönüşmesi kesin olan Dünya Kupası'nda grup kuralarından da dişe dokunur bir şey çıkmadı. Zaten Dünya Kupası gibi bir organizasyonda seribaşı sistemini uygulayanlarda sorun var, hiç anlamam bu kupada neden seribaşı kavramının olduğunu. Koy 32 takımı aynı torbaya sırayla yerleştir gruplara. Kulüp düzeyinde kıtasal bir turnuva değil ki bu, tüm dünyanın kupasından söz ediyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde risklidir seribaşı olayına girmemek ama burada yapın gitsin ne olacak ki. Aynı grupta Brezilya ve Arjantin'i göreyim ben. Her grupta her kıtadan bir takımı izlemek zorunda değilim ben.


Fransa konusuna ise hiç girmiyorum, sahtekarlıkla dahil oldukları kupada çekebilecekleri en kolay grubu çektiler belki de. Meksika, Uruguay, Fransa ve Güney Afrika FM 2010 oynarken bile aynı gruba düşseler "Oyun da kendini iyice bozdu ha" derim ve çemkiririm kendimce. Beni ilgilendiren tek olay takımımda oynayan iki oyuncu Elano ve Keita'yı karşılıklı izleyecek olmam..


Neredesin Romanya, neredesin Bulgaristan, neredesin İsveç, neredesiniz hepiniz ??? Çocukluğumu geri getirin bana.. 94'ü getirin, 98'i getirin..


NOT: Bu yazı 'enişte' adlı takipçimize aittir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder